цікава фізика

Картинки по запросу фізика це цікавоКартинки по запросу фізика це цікаво
Похожее изображение
Похожее изображение





Цікава фізика

1.   Чому комахи б’ються в світильники? Комахи орієнтується в польоті по світлу. Вони фіксують джерело — Сонце чи Місяць — і витримують постійний кут між ним і своїм курсом , приймаючи таке положення, при якому промені освітлюють завжди одну і ту ж сторону . Однак якщо промені від небесних світил майже паралельні , то від штучного джерела світла промені розходяться радіально . І коли комаха вибирає світильник для свого курсу , то рухається по спіралі , поступово наближаючись до нього. 

   Який природний об’єкт на Землі в 5 разів гарячіший, за поверхню Сонця? Я думаю багато хто здогадався, що це блискавка, яка має температуру в п’ять разів вищу ніж температура поверхні зірки, яку ми називаємо Сонце. 


Надми кульку і потри її клаптиком вовняної тканини. Піднеси кульку до цівки води, що біжить з-під крана. Вода дивним чином відхилиться у бік кульки.
Простий фокус з повітряною кулькою: гнучка вода

Фігурки, що танцюють!

Виріж із паперу декілька кумедних фігурок і поклади їх на паперовий рушник. Потри надуту кульку клаптиком вовняної тканини. Піднеси кульку до фігурок – вони піднімуться і почнуть підстрибувати.
Простий фокус з повітряною кулькою: фігурки, що танцюють

Прилипливий стаканчик

Дмухни у кульку декілька разів. Паперовий стаканчик приклади збоку. Притримуючи стаканчик рукою, надми кульку наполовину. Відпусти стаканчик. Він «прилипне» до кульки.
Простий фокус з повітряною кулькою: прилипливий стаканчик
Пророцтво Ейнштейна...
 Альберт Ейнштейн полюбляв кінофільми за участю Чарлі Чапліна. Він відносився з величезною симпатією до героя, створеного актором. Одного разу він написав у листі Чапліну: 
   «Ваш фільм «Золота лихоманка»  зрозумілий всьому світові, і Ви безперечно станете відомою людиною.     Ейнштейн».
На це Чаплін відповів:
   «Я Вами захоплююсь ще більше. Вашу теорію відносності ніхто в світі не розуміє, а Ви все ж таки стали великою людиною.       
Ваш Чаплін».        

Чому Ейнштейн показав язика?



Більшість сучасних жителів планети представляють його як «божевільного вченого». Така думка склалася завдяки зовнішності і поведінці вченого, але його великий розум характеризує його як істинного генія свого часу.

Ейнштейн не надавав особливої уваги своєму зовнішньому вигляду, точніше він його не цікавив зовсім. Важливо те, що всередині, а не зовнішня оболонка людини - така була думка фізика. Тому люди часто могли бачити вченого з розпатланим волоссям, у старому розтягнутому светрі. Його погляд не стежив захоплено за навколишніми, він нібито був звернений вглиб самого себе - в його думці безперервно відбувався процес вирішення складних завдань. Забудькуватість і непристосованість у побуті також були широко відомі громадськості і зіграли свою роль у формуванні його образу.Свої видатні відкриття Ейнштейн робив виключно заради людства і в ім'я науки, він ніколи не прагнув до слави і особистої вигоди. Про дивного вченого ходили різні чутки, він був дійсно загадковою особистістю. Але одного разу Альберт Ейнштейн трохи оголив свою справжню натуру і підняв завісу таємничості.












Фотограф Сейсс знімав вченого в день святкування його сімдесят другого дня народження, яке випадало на 14 березня 1952 року. Фотографія, що вийшла в результаті, отримала незабаром світову популярність і викликала ще більший інтерес до персони Ейнштейна.У той день Сейсс попросив вченого зробити задумане обличчя, яке, на його думку, відповідало б іміджу відомого винахідника. Але Альберт Ейнштейн висунув язика, чим дав зрозуміти, що всесвітньо відомий вчений може володіти не тільки серйозністю, а й бути просто веселою  і життєрадісною людиною. Його близькі розповідали, що саме таким Ейнштейн і був у житті.

Фотографія була надрукована і розвіяла образ зосередженого сивого похмурого генія, який встиг вже набриднути і самому фізику. Спочатку на знімку були присутні ще подружжя Ейделот, але знімок був обрізаний, і в такому вигляді дуже скоро його побачили в різних куточках планети.


Ейнштейн вважав фотографію вдалою і навіть розсилав її друзям в якості вітальної листівки до Нового Року. Для свого близького друга Х. Сміта вчений власноручно підписав фотографію, назвавши її «жартівливою гримасою всьому людству». Було надруковано лише дев'ять оригінальних фотографій, які згодом набули великої цінності. Один такий знімок був проданий за 74 000 доларів у 2009 році. 


Немає коментарів:

Дописати коментар